خدمات کلینیک کاغذ سپید

مشاوره و روان درمانی

خب کار اصلی در اکثر کلینیک ها ارائه ی خدمات مشاوره و روان درمانی برای بزرگسالان می باشد.
مشکلاتی که اغلب افراد از آن رنج می برند عبارتند از : اضطراب، اختلالات روان تنی، افسردگی، وسواس، مشکلات ارتباطی، بی معنایی و بی میلی در زندگی و ... . ما سعی کرده ایم بهترین سبک های درمانی و بهترین درمانگران را در اینجا گرد هم بیاوریم تا در زمینه مشاوره و روان کاوی در خدمت مراجعین محترم باشند.
البته که در این زمینه نیز مانند دیگر زمینه ها تاکید مرکز کاغذ سپید بر استفاده از درمانگرانی است که ارتباط با کیفیتی با مراجعین خود تشکیل بدهند چون بعد از دهها سال تجربه ی درمانی بر ما ثابت گشته است که عنصر شفابخش اصلی در کار درمان ارتباط امن و دارای پذیرش از سمت روان درمانگر می باشد.
البته که پس از برقراری ارتباط، فاکتورهای مهم زیادی در کار هستند که برخی از آنها توانایی تشخیص گذاری ماهرانه و مهارت در تحلیل و آموزش و درمان می باشد.

مشاوره ازدواج و زوج درمانی

مرکز مشاوره کاغذ سپید سالهاست که به عنوان مرکز معتمد بهزیستی و قوه قضاییه به مشاوره های پیش از طلاق می پردازد و به همین دلیل بهترین مشاورین خانواده و زوج درمانی هم در زمینه ی پیش از ازدواج و هم پس از ازدواج با ما کار می کنند.
بدیهی است که گذراندن مشاوره قوی در پیش از ازدواج می تواند پیشگیری کننده از مشکلات عدیده ی بعدی برای زوجین و فرزندانشان باشد.
دوستان عزیز اکثر مشکلات زوجین در نحوه ی بیان نظرات و احساساتشان است و این مهارتی است که از ابتدای کودکی باید می آموختیم. ما باید بتوانیم احساسات و تقاضاهای مان را به شکلی صحیح و با کمترین میزان آسیب به همسر خود منتقل کنیم.
متاسفانه زوجین وقتی فکر می کنند حرف های شان منطقی است دیگر به شیوه ی درستِ بیان آن نمی اندیشند و هرجور که سر زبان شان بیاید آن را بیان می کنند.
دریافت آموزش ویژه از مشاورین و تمرین های مداوم در اتاق درمان که مشاور نیز بتواند در اصلاح عیوب گفتاری زوج نقش داشته باشد و همچنین انجام تکالیف خانگی تاثیر بسزایی در بهبود روابط در طولانی مدت دارد.

مشاوره کودک و نوجوان

دقت در سبک ارتباط و مشاوره با کودکان مهم ترین موضوع در کلینیک کاغذ سپید می باشد.
ما بیش از همه از روشهای بازی درمانی استفاده می کنیم و در زمینه های مختلف سعی می کنیم با تکنیک ها و تکالیف پیچیده وقت به ذهن کودکان فشار نیاوریم.
همچنین آموزش های فرزندپروری به صورت مداوم در کلینیک کاغذ سپید در حال اجرا می باشد.
کودکان بسیار برای ما مهم هستند می دانید چرا؟ چون به صورت مداوم در حال درمان افراد بزرگسالی هستیم که رنج ها و آلام شان نتیجه ی آسیب هایی است که از کودکی خود به همراه آورده اند. ما در مورد اکثر مشکلات مربوط به کودکان و نوجوانان از متخصصین با سابقه استفاده کرده و وسایل کمک آموزشی را نیز در کنار آنان قرار می دهیم تا به خوبی بتوانند با هم تعامل کنند.
از جمله مواردی که در این حیطه می توانند از کاغذ سپید کمک دریافت کنند عبارتند از: بیش فعالی، اختلالات یادگیری، اتیسم، مهارتهای حرکتی، لجبازی و نافرمانی، نقص توجه و ...

مشاوره خانواده

خانواده بزرگترین سرپناهی است که بشر تاکنون برای خود توانسته است بسازد. ما از ابتدا در خانواده می بالیم و تا آخر عمر نیز بزرگترین نیازهای عاطفی مان را در آنجا تامین می کنیم. اما به راستی اگر خوب مشاهده کنیم در اندازه ای که اهمیت دارد به سلامت این ارگان مهم نمی پردازیم. دانشمندانِ این حوزه دهها سال است که در دانشگاهها و کلینیک ها به یافتن آسیب شناسی ازدواج و خانواده و روشهای درمانی آن می پردازند. در کنار تمامی جنگ های خانمان برانداز که در نقاط مختلف جهان در جریان است حقیقتا مهم ترین جنگی که اثرات ویرانگر در چندین نسل می تواند داشته باشد جنگهای زناشویی و خانوادگی است. این را افراد متاهل به خوبی می دانند.

اکثر نظریه های خانواده درمانی، خانواده را دارای یک شبکه تعاملات اجتماعی می دانند که مجموعا یک سیستم را تشکیل می دهند. دانشمندان معتقدند این سیستم می تواند تمامی اعضای خانواده را تحت تاثیر قرار دهد و آسیبهای روانشناختی ویژه ای درون اعضای خود تولید کند. کار خانواده درمانگر شناخت سیستم هر خانواده و قوانین اولیه ای است که در آن خانواده پایه ریزی شده است تا با کار روی آن قوانین و تعویض شان با قوانینی بهتر منجر به حال روحی و کارکرد بهتر برای تمامی اعضا بشود. باید بدانید که مشکلاتی همچون انفعال، اعتیاد، بیماری های روان تنی، اضطراب و ... کاملا می تواند ریشه در تعاملات معیوب درون خانوادگی داشته باشد.

مشاوره جنسی

به کرات در جلسات زوج درمانی دیده می شود که نارضایتی های جنسی مزمن در پشت اختلافات یا شدت حساسیتهای زوجین به چشم می خورد.
زوجین معمولا به نارضایتی ها خو می گیرند و حواسشان نیست که یک رابطه ی جنسی با کیفیت چه تاثیر بسزایی می تواند بر سلامت و حال خوب زناشویی داشته باشد.
البته که رابطه جنسی تمامی رابطه زناشویی نیست و جنبه های بسیار مهم ارتباطی دیگری وجود دارد که می تواند حتی باعث کمرنگ شدن تمایلات جنسی زوجین به همدیگر بشود.
توصیه ما به زوجین اینست که حتما درباره نارضایتی های جنسی شان با متخصصین مشورت کنند تا متوجه شوند در چه حدی است و آیا نیاز به سکس تراپی دارند یا خیر. مشاورین زوج درمانگر مرکز کاغذ سپید در زمینه ی درمان مسائل جنسی و رازداری، تجربه و آموزش کافی دارند.
بدانید که مسائل جنسی مختلف همچون سردی و بی میلی، زود انزالی و نعوظ و ... ریشه در مسائل ذهنی، باورهای از پیش شکل گرفته و از همه مهمتر اضطراب های فردی دارد و البته در صورت لزوم برای استفاده از خدمات دارویی، مراجعین محترم به متخصصین مربوطه ارجاع خواهند شد.