گروه درمانی

 
خدمات مشاوره حضوری و آنلاین شنبه تا پنجشنبه 9 صبح الی 8 شب

 
رزرو وقت از طریق واتس آپ، تماس تلفنی و یا فرم رزرو آنلاین امکان پذیر است.

 

گروه درمانی موثرترین نهضت در روان درمانی می باشد زیرا مراجع به صورت همزمان از تجربه ی تعداد دیگری از مراجعین بهره می برد. البته حضور درمانگر در فضای گروه درمانی در حکم تسهیل گر و کارگردان سناریوهای درمانی برای هر جلسه می باشد ولی مسلما آنقدر زمان وجود ندارد تا تحلیل ها و کارهای ویژه برای تک تک مراجعین انجام بدهد.
گروه های درمانی بر مبنای این فرضیه بنا شده اند که افراد در روابط، بیمار می شوند و در روابط نیز باید درمان بشوند. منتها روابطی که ما در اجتماع با آن روبرو هستیم پتانسیل خوبی برای تاثیرگذاری و درمانِ ما ندارند.
ولی گروه های درمانی هرکدام بر اساس یک نظریه ی آسیب شناسی و روان درمانی خاص اداره شده و با توجه به هزینه ی کمتری که نسبت به جلسات فردی دارند با استقبال همیشگی مراجعین روبرو هستند.
برای موضوعات مختلف گروه درمانی های گوناگونی در عالم روانشناسی هست مانند گروه مخصوص افراد دارای افزایش وزن، گروه برای زوجین، گروه آموزش مهارتهای فرزندپروری cprt، و … همچنین گروه معنای زندگی قدیمی ترین گروهی است که در کلینیک کاغذ سپید به صورت مداوم اجرا می گردد و تنها کسانی می توانند در آن شرکت کنند که دوره های اولیه رواندرمانی فردی با رویکرد اگزیستانسیال را با درمانگر مربوطه گذرانده باشند.